یادگیری رایگان زبان انگلیسی

یادگیری رایگان زبان انگلیسی

 

 مدت زمان مطالعه: 13 دقیقه  

 

با توجه به کاربرد و اهمیت زبان انگلیسی ،یادگیری زبان انگلیسی دغدغه بسیاری از مردم شده است . هزینه های آموزش زبان انگلیسی می تواند بسیار بالا و سنگین باشد. سوال بسیاری از زبان آموزان این است که آیا می توان زبان انگلیسی را رایگان و یا با هزینه ای کم آموخت ؟ در اینجا می خواهیم شما را با راهکارهایی کم هزینه و رایگان برای یادگیری زبان انگلیسی آشنا کنیم .

۱-اراده و انگیزه

مهمترین عامل یادگیری هر علم و یا زبان اراده و انگیزه است . خواستن ، توانسن است .اینکه نمی توانید مانند دوستان معلم خصوصی داشته باشید ناراحت نباشید . انگیزه از داشتن پول مهم تر است . با رشد اینترنت و ابزارهای دیجیتال راه های بسیار کم هزینه و بعضا رایگانی برای یادگیری زبان وجود دارد . به یاد داشته باشید ،هیچ معلمی نمی تواند بجای شما یاد بگیرد و مهمترین عامل یادگیری ، انگیزه و تلاش است.

۲-تحقیق و برنامه ریزی

برای یادگیری زبان در منزل ، اول تحقیق و سپس برنامه ریزی کنید . مقالات بسیاری در مورد یادگیری زبان انگلیسی در منزل نوشته ایم که می توانید آنها را هم مطالعه کنید . مقالاتی مانند چگونه زبان انگلیسی را مانند زبان مادری صحبت کنیم و یا یادگیری زبان انگلیسی در خانه نکته های زیادی به شما می آموزد. البته در مقاله پیشرو بیشتر و کاربردی تر به روشهای یادگیری زبان در منزل بصورت رایگان و کم هزینه می پردازیم .

۳- روش طبیعی

روش های زیادی برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد. ولی بهترین روش و موثر ترین آنها روش طبیعی است . یک کودک چگونه زبان مادری خود را می آموزد ؟ آیا ابتدا شروع به حرف زدن می کند ؟ طبیعتا جواب منفی است . با هوشترین کودک ها حداقل یک سال تنها شنونده هستند . شما و یا کودک شما برای آنکه زبان انگلیسی یادبگیرد ، ابتدا باید شنونده خوبی باشد. از داستانهای کودکانه و آسان و رایگان سایت المپ شروع کنید . آنها منبع خوبی برای یادگیری انگلیسی هستند که می توانید از آنها بصورت آنلاین استفاده کنید . آنها سرگرم کننده ، جذاب و کاربردی هستند.

۴- فاصله های یادگیری خود را کوتاه کنید .

شاید کتاب اثر مرکب یا برتری خفیف را خوانده باشید . این کتاب ها به شما می آموزند که پیشرفت در هر کاری مستلزم تکرار و تمرکز است . اینکه در ماه ، یک روز سه ساعت بدوید بهتر است ، یا در هفته سه روز ، 15 دقیقه بدوید ؟ بله این قوانین در تمام زندگی قابل بسط هستند . احتمالا با روش اول از ورزش زده خواهید شد و ممکن است به خود آسیب برسانید . بنابراین بهتر است یادگیری زبان را به فعالیتی روزانه تبدیل کنید ، احتیاجی به پهن کردن کتاب و دفتر نیست . در مترو ، در هنگام رانندگی و رسیدن به محل کار و یا آشپزی به گوش دادن محتوای آموزشی ، مانند قصه ، پادکست و موسیقی انگلیسی بپردازید . در ادامه بهترین منابع برای تقویت listening را به شما معرفی خواهیم کرد .

۵- محتوای مناسب سطح خود را پیدا کنید

محتوای مناسب سطح خود را پیدا کنید و یادگیری انگلیسی را به فعالیتی لذت بخش تبدیل کنید . متناسب با سطح خود فیلم ، آهنگ و یا کارتون انتخاب کنید . برای یافتن سطح خود می توانید درسایت ما ثبت نام کنید و در آزمون تعیین سطح رایگان المپ شرکت کنید .سطح محتوای شنیداری باید متناسب با دانش شما باشد . کتابهای داستان که با Audio عرضه می شوند ، راهنمای کاملی در مورد سطح دارند و به شما می گویند که این داستان در چه سطحی است .

 

روش یادگیری رایگان زبان

 

6- دفترچه لغات داشته باشید و لغات جدید را در آن بنویسید .

در هر هفته ساعاتی را اختصاص دهید تا آنها را مرور کنید ، اگر وقت بیشتری دارید ، از دیکشنری استفاده کنید و مثال هایی از دیکشنری در دفترچه خود یاد داشت کنید . می توانید از دیکشنری های آنلاین و رایگان استفاده کنید . جستجو در آنها راحتتر و بدون هزینه هستند .لغات را با مثال های کاربردی بنویسید و آنها را در جمله یادبگیرید .از حفظ کردن کتابهای لغت ، مانند 504 ، 1100 و.... اجتناب کنید . یادگیری آنها سخت ، غیر اصولی و خسته کننده است . لغات را فقط در متن قصه ، فیلم ، موسیقی یاد بگیرید تا هم تلفظ صحیح آنها را بشنوید وهم کاربرد آنها را بدانید . در ضمن این روش ها شما را خسته نخواهند کرد

7- برای یادگیری زبان تنها راه هایی را برگزینید که برای شما لذت بخش باشد.

چنانچه یاد گرفتن هر فعالیتی برای شما لذت بخش نباشد آن را رها خواهید کرد ، بهمین دلیل می گوییم که بهترین راه های یادگیری دیدن کارتون ، فیلم و گوش کردن موسیقی به زبان انگلیسی است .

 

آموزش رایگان

 

8 – گول تبلیغات افراد سود جو را نخورید.

دوره هایی مانند یادگیری زبان با vocab coding ، یادگیری زبان در 6 ساعت ، آمپول زبان انگلیسی، یادگیری 10 جلسه ای زبان انگلیسی و ... روش هایی برای کلاه برداریهستتد . برای یادگیری زبان ، روش های آسان ، جذاب و عملی وجود دارد ولی روش کوتاه ،مانند یک روزه و یا حتی چند ماه وجود ندارد . اگر می خواهید در زبان انگلیسی حرفه ای شویدو مانند یک Native صحبت انگلیسی صحبت کنید باید آماده باشید تا یادگیری زبان را جز فعالیت های روزانه خود مانند غذا خوردن و یا مسواک زدن بگنجانید. و برای آن بلند مدت برنامه ریزی کنید .

9-خود را سرزنش نکنید.

9. از سرزنش ، مواخذه و قیاس خود با دیگران دست بردارید . بعد از شروع یادگیری زبان ممکن است در یادگیری کمی کند باشید و البته در یادگیری مکالمه زبان کند تر . کودکانی هستند که علی رغم هوش بالا تا چهار سالگی شروع به صحبت نمی کنند . با شروع یادگیری زبان ، شما می باید به خود زمان دهید تا دوره سکوت شما سپری شود . شما هم در این روش به مانند کودک ابتدا باید شنونده خوبی باشید و به یادگیری خود زمان بدهید و دلسرد نشوید.

10. دانش خود را بکار ببرید .

بعد از شنیدن و یا همزمان با آن باید بر روی مکالمه خود کار کنید . این همان روش طبیعی آموزش زبان مادری شما بوده است . آیا شما برای یادگیری زبان فارسی از نوشتن و یا گرامر آغار کرده اید ؟ خیر . پس از چند ماه یا یک سال شروع به ادای کلمات کرده اید . برای به کار بردن زبان می توانید راه های زیر را انتخاب کنید .

10.1 متن موسیقی ، فیلم و یا کتاب داستان خود را با صدای بلند بخوانید ، سعی کنید اینکار را چنیدین بار تکرار کنید تا مانند گوینده اصلی و با همان لهجه اینکار را انجام دهید .

10.2 خلاصه داستان یا فیلمی که دیده اید را برای خود بگویید و صدای خود را ضبط کنید .

10.3 یک شریک پیدا کنید . یادگیری مکالمه زبان انگلیسی با دو روش بالا کمی سخت و خسته کننده است . بهتر است یک شریک پیدا کنید ، در سایتهای آموزش زبان می توانید این کار را انجام دهید .

10.4 اگر از عهده کلاسهای حضوری بدلیل مشغله و یا هزینه بر نمی آیید ، کلاس های آنلاین انگلیسی ، گزینه بسیار خوبی هستند . ما در المپ کلاسهای عمومی ، دو جلسه در هفته داریم که بسیار ارزان هستند ،می توانید در آنها شرکت کنید و فرصت مکالمه و مهارت مکالمه زبان خود را افزایش دهید .

11-چندبار یک فیلم را ببینید

دیدن ده باره یک فیلم برای نوآموزان بهتر است از دیدن ده فیلم مختلف. اشتباهی که بسیاری از زبان آموزان می کنند این است که شروع به دیدن فیلم زبان اصلی با زیر نویس فارسی می کنند و بعد از تمام شدن فیلم به سراغ فیلم بعدی با زیر نویس فارسی می روند . این روش اثر بخشی کمی دارد . برای یادگیری زبان با فیلم با این روش جلو بروید . ابتدا یک یا دو بار فیلم را به زبان اصلی ببینید ، بعد آن را به زبان فارسی و یا زیر نویس فارسی ببیند . با اینکار داستان فیلم را کامل فهمیده اید . سپس دوباره به زبان اصلی و بدون زیر نویس ببینید . این بار متوجه خواهید شد که کلمات گفته شده در زبان اصلی چه معنی می دهند . سپس زیر نویس انگلیسی فیلم را بخوانید و لغاتی که نمی دانید را در دفترچه خود یادداشت کنید و آنها را مطالعه کنید . پس از این مرحله دیگر فیلم را به زبان اصلی و بدون هیچ گونه زیر نویسی ببینید . هر چند یک بار ، دوباره فیلم را به زبان اصلی ببینید و لغات را مرور کنید . پس از مدتی از قدرت لیسنیگ و دایره لغات خود متعجب خواهید شد !!!

12-خواندن و نوشتن

پس از توسعه نسبی مهارت شنیدن و صحبت کردن ، شروع به خواندن و نوشتن کنید ، در این مرحله زبان شما بهبود پیدا کرده است ، برای اینکار بهتر است از یک استاد زبان مشورت بگیرید تا بسته به سطح و هدف شما منابعی را به شما معرفی کند . در این مورد در اینترنت هم می توانید تحقیق کنید . برای اطلاع بیشتر به سراغ مقاله ی «چطور رایتیگ انگلیسی خود را بهبود دهیم؟ »، بروید . برای فراگیری مهارت رایتینگ ، باید همزمان گرامر خود را تقویت کنید . برای اینکار می توانید بصورت رایگان از فیلم های رایگان آموزش گرامر سایت المپ استفاده کنید . برای این منظور در وبلاگ ما ، آموزش گرامر انگلیسی با فیلم ، را ملاحظه نمایید .

نظر شما

نام

ایمیل

دیدگاه