لغات ضروری آیلتس

لغات ضروری آیلتس

 

نکات مهم در آزمون رایتینگ آیلتس

 

یکی از اشتباهات رایجی که افراد غیر انگلیسی زبان در آزمون آیلتس با آن مواجه می شوند، استفاده بیش از حد از  یک سری لغات و عباراتی است که باعث کسر نمره در آزمون رایتینگ و اسپیکینگ آیلتس می شوند. در مقاله تقویت رایتینگ انگلیسی به شما روش هایی رو آموزش می دهیم تا بتوانید در مورد موضوع مورد نظر مقاله ای حرفه ای بنویسید.اگر می خواهید در آزمون آیتس نمره ی بالایی در مهارت رایتینگ داشته باشید در این مقاله همراه ما باشید. در این مقاله، مهم ترین عبارات و لغات مرتبط و نکاتی مهم برای استفاده از آنها را به شما آموزش می دهیم ؛ این لغات رسمی هستند و برای نوشتن essay در آزمون رایتینگ بسیار پرکاربردند. همچنین به شما آموزش خواهیم داد تا از یک سری اشتباهات رایج در آزمون رایتینگ جلوگیری کنید. به طور مثال اگر در آزمون اسپیکینگ و رایتینگ آیلتس از very به دفعات زیاد استفاده کنید، نمره ی خوبی کسب نخواهید کرد.

حال بیایید باهم نکاتی مهم در مورد استفاده از لغات ضروری در آزمون آیلتس را باهم مطالعه کنیم:

 

1- استفاده از  strong adjectives

استفاده از قید very برای غیر انگلیسی زبانان بسیار رایج است. آنها برای شدت دادن به صفات از قید very استفاده می کنند، در حالی که اگر در آزمون رایتینگ آیلتس، از very استفاده کنید، نمره خوبی نخواهید گرفت. حال بیایید عبارات زیر را با هم تمرین کنیم تا کمتر از واژه very استفاده کنیم. اساتید ما در موسسه آموزش آنلاین زبان انگلیسی المپ یک سری strong adjective ها را برای جلوگیری از این اشتباهات در اختیار زبان آموزان محترم آزمون آیلتس به شرح زیر قرار می دهند:

 به جای استفاده از very از عبارات زیر استفاده کنید:

 

a very important decision  ➠   a crucial decision      

a very big house  ➠ a massive house / an enormous house

a very clear solution  ➠  an obvious solution                                     

                          

 

2- استفاده نکردن از there is / it is در شروع جملات

برای شروع جملات، از there is / it is استفاده نکنید. چرا که این ساختارها بسیار ساده هستند و نمره ای ندارند.

به طور مثال:

There are two possible contradictions for the government to choose from 

The government should choose between two possible contradictions  

 

در این مثال به جای استفاده از ساختار it is از جراند یا همان ing فرم استفاده می کنیم: یعنی فعل یا مصدر را به شکل ing نوشته و آن را به عنوان فاعل در شروع جمله استفاده کنید. توجه کنید که فعل جراندها همیشه مفرد است. مثلا در اینجا در introducing new regulations ، تنها فعل را با جراند یعنی introducing و نه با regulations تطبیق می دهیم .

It is important to introduce new regulations. 

Introducing new regulations is important. 

حتی در اینجا می توان به جای لغت important از crucial استفاده کرد.

 

3-استفاده از strong verbs

به جای اینکه از افعال ساده استفاده کنید، بهتر است از افعال strong استفاده کنید. مثال زیر را در نظر بگیرید:

He went around the world. 

He travelled around the world. 

 

در این مثال فعل go یا گذشته آن went فعل ساده ای است و به جای آن می توان از افعالی همانند travel استفاده کرد.Travel یکی از افعال strong است و معانی متنوعی را در بردارد.  برخی از collocation های مربوط به travel را در قسمت زیر مشاهده بفرمایید.

 

Travel abroad

Only the affluent could afford to take vacations or to travel abroad.

Travel widely/extensively

He travelled extensively in Europe studying geology.

 

مثالی دیگر: می توانید به جای get an offer از receive an offer استفاده کنید. واژه receive جزء افعال strong محسوب می شود، اما فعل get فعل ساده ای است. هر دو فعل get و receive معنای یکسانی دارند، اما تنها فعل receive است که چندین معنا را در بردارد و جز افعال سبک نیست و فعل formal است.

 

4- از phrasal verb ها استفاده نکنید

در آزمون رایتینگ آیلتس از phrasal verb ها استفاده نکنید. Phrasal verb ها از یک فعل و یک حرف اضافه تشکیل شده اند. زمانی که حرف اضافه تغییر یابد، معنای کلمه کاملا تغییر خواهد کرد. به طور مثال معنای افعال give up، give away و give off با هم متفاوت است. این نوع افعال که جدا شدنی و یا جدا نشدنی هستند نمی توانند نمره رایتینگ آزمون آیلتس شما را بالا ببرند. چرا که بسیار ساده هستند. منظور ما از جدا شدنی این است که می توان گفت turn the T.V on  و یا turn on T.V. شما بهتر است که برای افزایش نمره رایتینگ خود در آزمون آیلتس، از افعال جایگزین استفاده کنید. به طور مثال

Give out free items   

Offer free items  

Make up a new idea

Create a new idea

به جای make up از create استفاده می کنیم.

 

5- از مخفف استفاده نکنید

برای نوشتن یک رایتینگ رسمی در آزمون آیلتس، نباید از contraction ها استفاده کنید. منظور ما از contraction همان مخفف مانند don’t و یا shouldn’t  ، can’t  و یا won’t و غیره است. استفاده از contraction ها تنها در اسپیکینگ های غیر رسمی متداول است. ما در آزمون آیلتس باید از فرمت فرمال و رسمی استفاده کنیم نه عامیانه محور.

 

Don’t , won’t , can’t , aren’t   

Do not , will not , cannot , are not  

6-دقیق باشید

بسیاری از زبان آموزان آیلتس از کلمات و ساختارهای پیچیده استفاده می کنند اما با دقت کامل از این ساختار ها استفاده نمی کنند و متنی که می نویسند accurate نیست.اگر می خواهید نمره شما به بالای هفت برسد، باید ازlexical resource  دقیق استفاده کنید. نوشتن یک متن ساده اما صحیح بهتر از نوشتن یک متن پیچیده با ساختار و واژگان اشتباه است.

 

7- از واژگان تکراری استفاده نکنید

به جای استفاده از کلمات تکراری می توانید از واژگان متنوع، مترادف ها، متضادها استفاده کنید. حتی می توانید از تکنیک paraphrasing استفاده کنید. یعنی جمله ای که به شما داده شده است را با واژگان خود به شکلی دیگر تغییر دهید و دقیقا از همان کلمات استفاده نکنید. به طور مثال برای کلمه interesting می توانید از مترادف های fascinating, curious  و  amazing استفاده کنید. توجه داشته باشید که صفت fascinating قوی تر از صفت interesting  است. پس اگر می خواهید توصیف قوی تری از جذابیت داشته باشید، از fascinating استفاده کنید.

نمونه ای از paraphrase

Original: Many people think that private cars should not be allowed in city centers.

Paraphrase: The public believe that private vehicles should be banned in urban areas.

Synonyms

think –> believe

cars –> vehicles

should not be allowed –> should be banned

city centers –> urban areas

 

سخن آخر

برای کسب نمره بالا در آزمون آیلتس، باید حرفه ای شوید، یعنی حرفه ای حرف بزنید، حرفه ای از لغات استفاده کنید، دقیق باشید و حرفه ای بنویسید. اگر قرار است از ساختارهای پیچیده با بی دقتی استفاده کنید، بهتر است، ساختارهای ساده با  lexical resource مناسب استفاده کنید.

 

لینک های مرتبط

ساختار جمله سازی در آزمون آیلتس

دستور زبان در آزمون آیلتس

معیار های رایتینگ تسک 1 - آیلتس آکادمیک

 

نظر شما

نام

ایمیل

دیدگاه