داستان شیر و موش

داستان شیر و موش

 

 امروزه یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان لازم و مفید است . یکی از راه های تقویت زبان کودکان سرگرم کردن آنها با آموزه هایی است که به آنها انگیزه میدهد تا بیشتر به سمت یادگیری زبان انگلیسی اشتیاق نشان دهند. یکی از این  راه های ساده برای تقویت زبان انگلیسی کودکان در منزل  تماشای کارتون به زبان انگلیسی می باشد . گروه آموزشی زبان آنلاین المپ با آماده سازی سری کارتون های آموزشی دوزبانه ی انگلیسی ، سعی دارد روند یادگیری زبان انگلیسی فرزندتان را تسریع ببخشد .این سری کارتون های آموزشی در 3 نسخه انگلیسی ، دوزبانه و فارسی برا ی شما تهیه شده اند . 

حال بیایید باهم کارتون شیرو موشی را ببینیم که دل خوشی از همدیگر ندارند اما...

 

نسخه ی انگلیسی

 

 

The Lion and The Mouse

 

There lived a lion in a forest bush. Near the bush lived a mouse in a hole.

 

It was a hot day and the lion was taking rest after a long hunt. The playful mouse came out of his hole and started climbing up and down the lion. The running of the mouse tickled the lion and he woke up. 

 

He caught the mouse and said. “You silly fool! You disturbed my sleep. I am going to kill you”.

 

The mouse looked at the lion and plea in his face and replied humbly. “Oh king of the forest! Please do have mercy on this small creature! I have committed a mistake. If you excuse and pardon me I will surely repay you in future”. The lion was astonished by the bravery of the mouse and he let the mouse free. Days Passed.

 

Once, when the lion went for a hunt he got trapped in a net.

 

He started roaring.

 

The mouse heard the roaring and thought, “The lion must have been trapped. I should help him”.  He ran to the net and started gnawing.

Soon, the net gave away and the lion got free. They became good friends.

 

 

حال که نسخه ی انگلیسی کارتون شیر و موش را تماشا کردید ، از شما میخواهیم برای تقویت مهارت شنیداری فرزندتان ، آن را مجددا برای او پخش کنید و  از او بخواهید تا هر آنچه که می شنود را برای شما تکرار کند . اینکه فرزندتان لغات را درست تلفظ نمیکند و حتی اشتباه آن را بیان میکند ، اهمیتی ندارد ؛ سعی کنید با تشویق بیشتر ، به او انگیزه دهید تا کلمات بیشتری را به زبان آورد . پس از آن ، برای شفاف سازی لغات و جملات ،  نسخه ی دوزبانه را با کودک خود به دقت تماشا کنید .  

 

نسخه ی دوزبانه

 

 

حال که نسخه ی دوزبانه را مشاهده کردید ، از کودک خود بپرسید که خیلی مختصر داستان را برای شما شرح دهد و کلماتی را که یادگرفته است را برای شما بیان کند. در این مرحله، سطح زبان انگلیسی کودک شما بهبود یافته است.

در آخر نسخه فارسی کارتون را برای درک بهتر مشاهده نمایید.

 

نسخه ی  فارسی 

 

 

شیر و موش

شیری در بوته زاری داخل جنگل زندگی می کرد. در کنار بوته ها هم یک موش کوچولو داخل یک سوراخ لونه درست کرده بود.

توی یک روز گرم در حالی که شیر بعد از یک شکار طولانی داشت استراحت می کرد، موش از لونه اش بیرون اومد و شروع کرد به بالا پایین رفتن از بدن شیر.

شیطنت های موش بازیگوش بالاخره شیر رو از خواب بیدار کرد. شیر موش رو گرفت و گفت ای موش نادون حالا که مزاحم خوابم شدی ، منم میخورمت.

موش به شیر نگاه کرد و عاجزانه گفت:  ای سلطان جنگل لطفا به من ناچیز رحم کن.من اشتباه کردم.اگر من رو ببخشی در آینده حتما برات جبران می کنم.

شیر از شجاعت و جرآت موش حیرت کرد و اجازه داد بره.

روزها گذشت، یک روز که شیر برای شکار رفته بود داخل یک تله گیر کرد و شروع کرد به غرش کردن. موش صداش رو شنید و متوجه شد که شیر توی تله گیر کرده. و با خودش گفت" من باید کمکش کنم".موش به سرعت به سمت تله دوید و شروع کرد به جویدن تور.

بعد مدتی تور باز شد و شیر آزادانه بیرون اومد. از اون روز به بعد شیر و موش تبدیل به دوست های صمیمی همدیگه شدند.

 

 

سخن آخر

سعی کنید تماشای کارتون های انگلیسی و دوزبانه را در برنامه ی روزانه کودک خود بگنجانید ، پیشنهاد المپ به شما والدین و مربی محترم این است که برای خود دفترچه ای تهیه کنید و روزانه روند پیشرفت فرزندتان را یادداشت کنید. به طور مثال کلمات و جملات که در روز یاد گرفته است را یادداشت کرده و با این روش، در آخر ماه می توانید روند پیشرفت کودک خود را ارزیابی کنید .  

 

 

لینک های مرتبط

چطور به فرزند خود کمک کنیم تا زبان انگلیسی را یاد بگیرد؟

چرا باید از سن کودکی یادگیری زبان انگلیسی را شروع کرد؟

چطور به افزایش دایره واژگان کودک خود کمک کنیم؟

آموزش زبان انگلیسی به کودکان با سیستم Phonics

 

 

نظر شما

نام

ایمیل

دیدگاه