استراتژی‌های آموزش آنلاین زبان

استراتژی‌های آموزش آنلاین زبان

امروزه پیشرفت تکنولوژی و دوره‌های آنلاین سبب ایجاد فرصت‌هایی برای آموزش و یادگیری زبان به صورت آنلاین شده است. در این راستا آموزش آنلاین زبان انگلیسی با درنظر گرفتن اهمیت این زبان در دنیای امروز بسیار حائز اهمیت شده است. متاسفانه به نظر می‌رسد که در این زمینه منابع و اطلاعات کافی وجود ندارد، در نتیجه در این متن به بررسی آموزش زبان آنلاین و نکات مربوط به آن خواهیم پرداخت در ضمن برای آگاهی بیشتر از روشهای کلی تدریس مقاله " روشهای تدریس زبان انگلیسی " را مطالعه فرمایید.

 

امروزه معلمان می‌توانند از طریق پلتفرم‌های گوناگون و محبوبی از جمله ،Skype Google Hangout و ... به آموزش آنلاین زبان به صورت زنده بپردازند. این خیلی خوب است که زبان‌آموزان می‌توانند از منزل خود به صورت زنده به یادگیری زبان بپردازند . همچنین آموزش آنلاین زبان سبب ایجاد فرصت‌های شغلی برای معلمان شده است.

 

در این مقاله می خواهیم ، به ارائه تکنیک هایی بپردازیم تا به بهبود تدریس آنلاین زبان انگلیسی و کیفت تدریس اساتید کمک کرده باشیم . اساتید می توانند با بکارگیری شیوه های زیر ، به ارتقا مهارت های تدریس خود کمک کنند .

 

1. خلاقیت داشته باشید. داشتن خلاقیت و تنوع برای جذب زبان آموزان بسیار حائز اهمیت است.

بهترین معلمان دوره‌های زبان آنلاین، خلاق‌ترین معلم‌ها نیز هستند. برای مثال اگر می‌خواهید یک معلم موثر باشید باید برای آموزش لغات از فلش کارت‌های بسیار بزرگ استفاده کنید تا دانش‌آموزان شما بتوانند از صفحه نمایشگر تمام اطلاعات مربوط به معنی لغت، تلفظ، کاربرد و ... دریافت کنند. بنابراین در دوره‌های آنلاین تنها سرجای خود ننشینید، در فضای اطراف حرکت کنید و به تدریس خود شور و اشتیاق دهید. برای مثال اگر می‌خواهید واژه "سلام" را تدریس کنید، از جای خود بلند شوید و با اجرا کردن یک نمایش و ملاقات یک شخص برای اولین بار این واژه را در بافت، همراه با حرکاتی همچون دست دادن و روبوسی آموزش دهید.

 

2. آمادگی‌های لازم را کسب کنید. داشتن برنامه دقیق کلاسی به کلاس شما نظم میبخشد و همچنین آرامش و خیال راحت را برای شما فراهم میکند.

موارد مورد نیاز برای تدریس را آماده کنید. اطمینان حاصل کنید که سرعت اینترنت بالا، محیط کاری تمیز و پس زمینه‌ی مرتبی دارید. شما باید سر موقع در کلاس حاضر شوید و صداهای جانبی را که می‌توانند سبب حواس‌پرتی دانش‌آموزان شوند حذف کنید. زمانی که یک کلاس آنلاین دارید، دانش‌آموزان به مقادیر زیادی از داده‌های قابل‌درک نیازمند هستند. چراکه آن‌ها تنها از طریق کامپیوتر با شما در ارتباط هستند. شما باید یک تخته داشته باشید تا بر روی آن یادداشت کنید و تعداد زیادی موارد بصری برای دانش‌آموزان فراهم کنید. همچنین یک طرح کلی از درس و همچنین منابع اضافی را در اختیار دانش‌آموزان قرار دهید.

 

3. در کلاس آموزش آنلاین زبان صبور باشید. همیشه به زبان آموز فرصت فکر کردن دهید و کلام او را قطع نکنید. بخاطر داشته باشید که هدف مشارکت هرچه بیشتر زبان آموز در مکالمات است.

صبر در تمام انواع آموزش مورد نیاز است. شما چه در کلاس در حضور دانش‌آموزان باشید و چه از صفحه نمایشگر با آن‌ها ارتباط برقرار کنید، باید به عنوان یک معلم خوب صبور باشید.

در برخی مواقع با سرعت بسیار کم اینترنت دست و پنجه نرم کنید و در هنگام قطعی ویدئو منتظر بمانید. همچنین چطور می‌توانید بدون اینکه صبر پیشه کنید، با دانش‌آموزان به هنگامی که خطایی می‌کنند به درستی رفتار کنید؟

شما با صبوری می‌توانید با دانش‌آموزان خود ارتباط واقعی برقرار کنید.

 

4. به کار خود عشق بورزید. اگر حرفه خود را دوست نداشته باشید مطمئناً زبان آموزان نیز کلاس را دوست نخواهند داشت. پر انرژی باشید و لبخند زدن را فراموش نکنید.

آیا واقعا به کاری که انجام می‌دهید عشق می‌ورزید؟ گمان نکنید که آموزش شغلی است که در ازای دقایقی مشخص مبلغی را دریافت می‌کنید. آموزش نباید تنها به ارائه‌ی چند عدد لغت به دانش‌آموز محدود شود. شما باید در هنگام آموزش آنلاین فراتر از این عمل کنید. سعی کنید استراتژی هایی را به آنها یاد دهید تا بتوانند بعد از کلاس هم خود به پیشرفت و یادگیری خود کمک کنند .

 

زمانی که دانش‌آموز شما با مشکل مواجه می‌شود برای رفع اشکال هر کاری از دستتان برمی‌آید انجام دهید. از ابزار کمکی استفاده کنید، برای او مثال بزنید، از روی صندلی بلند شوید و با شور و حرارت درس را برایش شرح دهید.

 

به دنبال وبسایت‌های کمکی مناسب بگردید و لینک‌های مورد نظر را برای دانش‌آموزان خود بفرستید. زمانی که صبح زود برای تدریس بلند می‌شوید، بی رغبت سراغ آموزش نروید. به کار خود عشق بورزید و به عنوان یک معلم مسئولیت‌پذیر باشید. چراکه شاید شما همان بارقه‌ی نوری باشید که زندگی یک دانش‌آموز را تغییر خواهد داد.

 

اگر شما هم از اساتیدی هستید که ویژگی های بالا را دربر دارد، میتوانید با ما تماس بگیرید و جهت همکاری اقدام کنید.

در ویدئو زیر میتوانید نظر یکی از اساتید مجموعه را بشنوید:

 

نظر شما

نام

ایمیل

دیدگاه