پادکست انگلیسی راهی مناسب برای تقویت زبان

پادکست انگلیسی راهی مناسب برای تقویت زبان

 

 مدت زمان مطالعه: 15 دقیقه-نسخه صوتی در انتهای متن  

 

همان طور که برخی از ستاره‌های پاپ انگلیس در دهه 1980 به ما گفتند، ویدئو ستاره رادیو را کشت. اما اینترنت همه چیز را تغییر داده است، و حالا پادکست‌ها ممکن است زندگی دوم رادیو باشند. همه پادکست خوب را دوست دارند. آن‌ها می‌توانند حین انجام هر فعالیتی که نیاز به توجه کامل ندارد، شما را سرگرم کنند و آموزش دهند. پادکست‌‌های انگلیسی تنها یکی از فعالیت‌های سرگرم‌کننده و مؤثر زبانی هستند که باید در زندگی روزمره شما به کار گرفته شود. تیم المپ به چرایی استفاده از پادکست برای تقویت زبان اشاره می‌کند و سپس بهترین‌ها را به شما معرفی می‌کند.

 

چرا باید با پادکست انگلیسی یاد بگیرید؟

ارزش دارد که لحظه‌ای بپرسید که چه چیزی باعث می‌شود پادکست‌ها ارزش زمان مطالعه شما را داشته باشند.

 

پادکست‌ها آسان و بی‌دردسر هستند.

پادکست‌ها حداکثر استفاده از زمانی را دارند که در غیر این صورت به هدر می‌رود. همه آن‌ها را دوست دارند. به همین دلیل برای یادگیری زبان دوم راهی عالی هستند. پادکست انگلیسی راه مناسبی برای افزایش تعامل شما با زبان بدون تلاش زیاد است. به آن‌ها مانند پست‌های وبلاگ یادگیری زبان فکر کنید، اما برای گوش‌هایتان!

فرقی ندارد که در چه مرحله‌ای از یادگیری زبان هستید، قرار گرفتن در معرض زبان انگلیسی مفید است. پادکست انگلیسی به شما اجازه می‌دهد در هر زمان و مکان با زبان همراه شوید. چیزی از این راحت‌تر هست؟

به پیشرفت مهارت شنیداری شما کمک می‌کنند

یک پادکست‌ انگلیسی می‌تواند تجربه بسیار خوبی در زمینه آموزش زبان انگلیسی باشد .در توصیف صحبت‌های روزمره عالی هستند. پادکست‌ها فیلمنامه نیستند و در اتاق خواب کسی ضبط می‌شوند. به گوش دادن پادکست‌های انگلیسی که در آن سخنران با «umms» و «ahhhs» صحبت می‌کند، عادت کنید؛ به این ترتیب درک این که چه زمانی افراد این کار را در زندگی واقعی انجام می‌دهند، آسان‌تر خواهد بود.

 

پادکست انگلیسی

 

پادکست‌ها لغات تخصصی را به شما می‌آموزند

برای هر علاقه، عقیده و حرفه‌ای پادکست وجود دارد. اگر به پادکست‌های مربوط به حوزه تخصصی خود گوش دهید، واژگان تخصصی رشته خود را پیدا خواهید کرد. به ویژه زمانی که به سطح پیشرفته‌ای می‌رسید و می‌توانید به پادکست‌‌هایی گوش دهید که نه فقط برای زبان‌آموزان انگلیسی بلکه برای انگلیسی‌زبانان در نظر گرفته شده است.

به پیشرفت تلفظ شما کمک می‌کنند

عادت به اصوات انگلیسی برای بهبود تلفظ ضروری است. یک پادکست‌ انگلیسی امکان آشنایی با ریتم جملات انگلیسی را فراهم می‌کنند. شنیدن مکالمات انگلیسی با پادکست زمانی که به شخصه صحبت می‌کنید به شما کمک می‌کند؛ حتی اگر توجه کامل نداشته باشید.

رایگان هستند

ممکن است هزینه زیادی صرف ابزارهایی کرده باشید تا به شما برای کار روی مهارت‌های خود کمک کند. لیسنینگ یکی از مهارت‌های بسیار مهم در تسلط به هر زبان جدید است. این جایی است که پادکست‌ها بیشترین کمک را می‌کنند و تقریبا همه پادکست‌ها رایگان هستند. در مقاله ای به عنوان یادگیری رایگان زبان انگلیسی مطالب بیشتری در مورد آموزش رایگان گفته ایم.

 

یادگیری انگلیسی با پادکست

 

6 پادکست برای یادگیری انگلیسی

حال با هم به چند پادکست نگاهی می‌اندازیم. این موارد به صورت ویژه ساخته شده‌اند تا در هر قسمت چیز جدیدی در مورد زبان به شما ارائه دهند.

1. Learn English Podcast از شورای بریتانیا

این پادکستی عالی برای مبتدیان است. که هدف آن زبان‌آموزان انگلیسی سطح A1 تا B1 است. هر بخش مبتنی بر گفت‌وگو است و موقعیت‌های روزانه را پوشش می‌دهد. هر بخش با یک متن نوشته شده و یک بسته کمکی همراه با تمریناتی برای امتحان درک شما از آنچه شنیده‌اید، ارائه می‌شود. حتی یک اپلیکیشن رایگان نیز نیز دارد.

2. Voice of America: Learning English

اگر به نظر شما وب‌سایت شورای بریتانیا خسته‌کننده است، یا اگر می‌خواهید انگلیسی آمریکایی یاد بگیرید «صدای آمریکا: آموزش انگلیسی» ممکن است گزینه بهتری برای شما باشد. این یک وب‌سایت روان است که پادکست‌های مختلفی برای زبان‌آموزان مبتدی، متوسط و پیشرفته ESL ارائه می‌دهد. در سطح مبتدی، برنامه‌هایی متمرکز بر مهارت‌های بنیادی زبان وجود دارد. عناوین شامل «بیاید انگلیسی یاد بگیریم»، «دستور زبان هر روز» و «کلمات و داستان‌های آن‌ها» است. اگر در سطح متوسط هستید، همه چیز هیجان‌انگیزتر می‌شود. پادکست‌ها موضوعات متنوعی از جمله سلامتی و سبک زندگی، علوم، فناوری، فرهنگ و اخبار را پوشش می‌دهد، که می‌توانند برای چت با دوستان به زبان انگلیسی مفید باشند. همه پادکست‌ها با یک متن نوشته شده برای کمک به شما در دنبال‌ کردن کار همراه هستند.

3. six Minute English from the BBC

آیا وقت کمی دارید؟ با 6 دقیقه انگلیسی دیگر هیچ بهانه‌ای ندارید. این پادکست دیگری از دولت انگلستان است که این بار بی‌بی‌سی آن را ساخته است. 6 دقیقه انگلیسی پادکست خبری است که هر هفته تولید می‌شود و سخنگویان متوسط را هدف قرار داده است. هر بخش با لیست واژگان، یک سوال و یک متن برای دنبال‌کردن همراه است. در این جا با سرعت کم از حد معمول انگلیسی صحبت می‌شود، که درک آن را بسیار آسان‌تر می‌کند. صدها قسمت به سال 2014 برمی‌گردد. سعی کنید هر روز یک قسمت 6 دقیقه‌ای گوش کنید تا دایره واژگان شما زیاد شود.

4. The English We Speak

بی‌بی‌سی هر هفته پادکست «انگلیسی که ما صحبت می‌کنیم» را تولید می‌کند. این مجموعه حتی کوتاه‌تر است و هر قسمت 3 دقیقه است. واژگان کمی پیچیده‌تر و برای دانشجویان متوسط و پیشرفته مناسب است. اگر در حال یادگیری زیان انگلیسی برای نقل مکان به انگلستان هستید، این برنامه بسیار توصیه می‌شود. هر قسمت بر اصطلاحات انگلیسی متفاوتی تمرکز می‌کند که در انگلستان استفاده می‌شود، مانند « play a blinder»، «take the biscuit» یا « to cut a long story short».

5. Luke’s English Podcast

اگر می‌توانید در سطح متوسطی انگلیسی صحبت کنید، ممکن است برخی از این پادکست‌های آموزشی را کسل‌کننده بدانید. «Luke’s English Podcast» یک راه حل عالی است. لوک روزها یک معلم ESL است و شب‌ها کمدین. قسمت‌ها موضوعات تصادفی را شامل می‌شوند؛ از فرهنگ انگلیس گرفته تا شوخی‌های کریسمس و نکات یادگیری زبان. به راحتی می‌توان فهمید که چرا این پادکست دنبال‌کنندگان خاصی دارد. لوک قصه‌گوی بزرگی است که در جذاب ساختن همه چیز تبحر دارد. همچنین متن‌هایی برای دانلود در هر قسمت وجود دارد.

6. قصه های دو زبانه المپ :

این داستنها ، به دو زبان انگلیسی و فارسی گفته می شود و هدف آن زبان آموزان سطح مبتدی تا متوسط است. داستانها جذاب و کوتاه هستند و توسط گویندگان حرفه ای روایت می شوند . قصه ها توسط انیمیشن های دوبعدی تصویر سازی می شوند تا برای مخاطبین الخصوص کودکان ، بیشتر سرگرم کننده باشند . توجه به لغات مهم ، قرار دادن متن ها در وبلاگ آموزشگاه المپ از دیگر مزایای آن است . برای اطلاعات بیشتر مقاله یادگیری زبان انگلیسی با کارتون را مشاهده نمایید .

 

سخن پایانی

گوش دادن به پادکست‌های انگلیسی راهی عالی برای تقویت یادگیری زبان انگلیسی است. اگر می‌خواهید با پادکست زبان انگلیسی خود را تقویت کنید، لازم است آگاه باشید و در تمام مدت گوش فرادهید. پخش دوباره قطعاتی که نمی‌فهمید و نوشتن کلماتی که تشخیص نمی‌دهید به شما در گسترش دایره واژگان کمک می‌کند.

 

نظرات بینندگان
sara
18    اردیبهشت    1400     16:01:04
خیلی مطلب مفیدی بود. فقط ای کاش موردهای بیشتریو از پادکست ها نام می بردید. ممنون.

نظر شما

نام

ایمیل

دیدگاه